Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI
  14.11.2019

    Cezaevlerinde yürütülen manevi destek hizmetlerinin etkinlik ve verimliliğini artırmak, Peygamber Efendimizi daha yakından tanıma konusunda farkındalık oluşturmak amacı ile 14.11.2019 tarihinde Sincan 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, Ankara İl Müftülüğü ve Sincan İlçe Müftülüğünün katkılarıyla Mevlid-i Nebi programı düzenlendi.

     Sunuculuğu Cezaevi Vaizi Mehmet AKBAŞ tarafından yapılan program, İstiklal Marşı ve Sincan İlçe Müftülüğü bünyesinde görev yapan din görevlisi Mehmet Atıf Şahinbaş’ın doyumsuz sedası ile okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp, Kurum İkinci Müdürü Suat Alıç’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

    Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış olan “Hz Peygamberimiz ve Aile ‘’ adlı sinevizyon gösteriminin ardından İl Müftü Yardımcısı Osman ŞENER tarafından sunulan ‘’Asrı Saadetten Örneklerle Hz. Peygamberimizin Ahlakı ve Aile’’ konulu konferans ilgiyle takip edildi.

    Sincan İlçe Müftülüğü Türk Tasavvuf Musikisi Korosu’nun gönülleri coşturan ve dinleyicilere duygulu anlar yaşatan ilahi ve kasideleriyle devam eden program, Kurum Başmemuru Sefer DEMİRCİ’nin okuduğu şiir ve Sincan Uzman Vaizi Cahit EROĞLU tarafından okunan şiirler ve yapılan dua ile sona erdi.

   

  H A B E R : Bülent GÜMÜŞ - Mehmet AKBAŞ

  Adres

  Adalet Mahallesi Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Sincan/ANKARA

  Telefon

  (0312) 589 50 74

  Faks (0312) 254 00 51

  E-Posta

  ankara.1nltcikisaretadalet.gov.tr