Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  EMANET PARA

  D U Y U R U

  30 Ocak 2023 tarihinde para yatırma veznesi kapanacaktır. Bu sebeple 30 Ocak 2023 tarihinden itibaren nakit para yatırma işlemi yapılmayacağından tutuklu ve hükümlülere para yatırma işlemleri internet bankacılığı veya PTT aracılığı ile gerçekleşecektir.

   

  TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERİN HESAPLARINA KANTİN ALIŞVERİŞİ İÇİN HAVALE – EFT-FAST  İLE PARA GÖNDERME İŞLEMLERİ

   

  Hesabın Bağlı Bulunduğu Banka: Türkiye Vakıflar Bankası

  Hesap Adı: SİNCAN 1 NOLU L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ

  IBAN NUMARASI: TR88 0001 5001 5800 7310 1183 72

  Havale ve EFT işlemlerinin sıhhatli bir şekilde yapılabilmesi ve herhangi bir karışıklığa sebebiyet verilmemesi için, havale veya EFT yapacak kişi, açıklama kısmına mutlaka tutuklu veya hükümlünün adı ve soyadı ile TC kimlik numarasını, kendi IBAN numarasını yazmak zorundadır (Adı veya Soyadı kısmında herhangi bir kısaltma yapılmayacak, nüfus kayıtlarına nasıl işlenmiş ise net ve doğru bir şekilde yazılacaktır).

   

  GÖRÜNTÜLÜ TELEFON GÖRÜŞMESİ İÇİN KARTA PARA YÜKLEME İŞLEMLERİ

   

  Hükümlüler/tutuklular adına para yatırma işlemi sadece VAKIFBANK ATM’LERİNDEN KARTSIZ olarak gerçekleştirilmektedir. Hükümlü adına yatırılan bu paralar herhangi bir kesintisi olmadan hükümlülerin kart bakiyelerine eklenmektedir.

  PARA YATIRMA İŞLEMİ ŞU AŞAMALARDA GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR:

  - "Kartsız İşlemler" seçilir.

  - "Para Yatırma İşlemi" seçilir.

  - "Ön Ödemeli Kart Para Yatırma" işlemi seçilir.

  -Parayı yatıranın TC Kimlik No ve telefon numarası girilir.

  -Tutuklu veya hükümlünün Hükümlü Numarası" ( ID) veya "TC Kimlik Numarası İle Para Yatırma" seçeneği seçilir.

  -Dokuz veya sekiz haneli HÜKÜMLÜ NUMARASI (ID) veya T.C. KİMLİK NO GİRİLİR VE YATIRMAK İSTEDİĞİ TUTARI YATIRILIR.

   

  NOT: GÖRÜNTÜLÜ TELEFON GÖRÜŞMESİ İÇİN YATIRILAN PARA  SADECE TELEFON GÖRÜŞMESİ İÇİN KULLANILMAKTADIR.

   

   

  ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺

   

   

  TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERİN CEZA İNFAZ KURUMUMUZDA BULUNAN HESAPLARINA KANTİN ALIŞVERİŞİ İÇİN HAVALE VEYA EFT İLE PARA GÖNDERME İŞLEMLERİ

   

  Dünya genelinde ve ülkemizde insan sağlığını tehdit eden koronavirüs salgını nedeniyle kişisel temasın azaltılması amacıyla tutuklu ve hükümlülerin kurumumuzda bulunan şahsi hesaplarına (kantin, posta vb. kişisel harcamaları için kullanılan hesaplar) banka yoluyla havale ve EFT yapılabilmesi imkanı sağlanmıştır. Tutuklu ve hükümlü yakınlarınca gönderilen (Türk Lirası) paralar, kurum görevlilerince bu hesaptan alınarak ilgili tutuklu ve hükümlünün hesabına aktarılacaktır.

  Havale ve EFT işlemlerinin sıhhatli bir şekilde yapılabilmesi ve de herhangi bir karışıklığa sebebiyet verilmemesi için; havale veya EFT yapacak kişi, açıklama kısmına mutlaka tutuklu veya hükümlünün adı ve soyadı ile T.C. kimlik numarasını, kendi IBAN numarasını yazmak zorundadır (adı veya soyadı kısmında herhangi bir kısaltma yapılmayacak, nüfus kayıtlarına nasıl işlenmiş ise net ve doğru bir şekilde yazılacaktır).

  Herhangi bir şekilde açıklama kısmına tutuklu veya hükümlünün adı veya soyadı ile T.C. kimlik numarasının yanlış/eksik yazılması veya "IBAN numaram alıcıya gösterilsin" butonunun seçilmemesi durumunda, havale veya EFT gönderen kişinin hesabına iade edilecektir. Kurumumuz tarafından; telefon veya başka bir şekilde tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarası üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

  ATM veya şubelerden para yatırılması, kişi bilgilerine ve IBAN numarasına ulaşılamadığından YASAKTIR, yalnız İnternet Bankacılığı kullanılabilmektedir.

  Soru: Tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarasını nasıl öğrenebilirim?

  Cevap: Eğer daha önce kurumumuz veznesine para yatırdı iseniz, size verilen makbuzda tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarası yazmaktadır. Birinci derece yakını iseniz, e-devlet uygulaması üzerinden tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarasına ulaşabilirsiniz. Birinci derece yakını değilseniz, herhangi bir birinci derece yakını ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

  Not: Yabancı uyruklu tutuklu/hükümlülere banka aracılığıyla para göndermek istendiğinde, öncelikle (312) 589 50 62 no'lu telefonun aranıp bilgi alınması gerekmektedir.
  Note: When it is desired to send money to foreign detainees/convicts through the bank, first call (312) 589 50 62 and get information.

   

  Türkiye Vakıflar Bankası Aracılığı İle Havale İşlemi

  Hesap Adı: SİNCAN 1 NOLU L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ

  Hesap Numarası: 00158007310118372

  Hesabın Bağlı Bulunduğu Banka: Türkiye Vakıflar Bankası

  Banka Şube Kodu: 678

   

  ​​​​​​

  Herhangi Bir Banka Aracılığı İle EFT İşlemi

  Hesabın Bağlı Bulunduğu Banka: Türkiye Vakıflar Bankası

  Hesap Adı: SİNCAN 1 NOLU L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ

  IBAN NUMARASI: TR88 0001 5001 5800 7310 1183 72

   

   

  TUTUKLU/HÜKÜMLÜYE PTT HAVALESİ İLE PARA GÖNDERME İŞLEMLERİ

   

  Kurumumuz tarafından PTT havaleleri her hafta Pazartesi günleri çekilmektedir. Havalelerin PTT Genel Müdürlüğünce kampüs içerisinde bulunan PTT şubesine yönlendirilmesi iki iş günü sürmektedir, bu nedenle havalelerin en geç Perşembe gününe kadar gönderilmesi gerekmektedir. Adres eksikliği/ yanlışlığı veya isim yanlışlığı olması durumunda havaleler çekilememektedir. Aynı isme sahip tutuklu/hükümlülerin bulunması durumunda, tutuklu/hükümlüyü tanıtacak anne-baba adı/koğuş veya cezaevi kayıt numarasının gönderici notu hanesine yazılması önem arz etmektedir. Havalenin çekilerek tutuklu/hükümlünün hesabına geçtiğini teyit edene kadar PTT'den aldığınız makbuzları muhafaza ediniz. Yakınınızın mağdur olmaması için PTT'den ayrılmadan önce size verilen makbuzun mutlaka örneğe göre gönderildiğini kontrol ediniz.

   

   

  Gönderdiğiniz havalelerin çekilip çekilmediğinin kontrolü için pazartesi günleri öğleden sonra (312) 589 50 62 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

  Adres

  Adalet Mahallesi Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Sincan/ANKARA

  Telefon

  (0312) 589 50 74

  Faks (0312) 254 00 51

  E-Posta

  ankara.1nltcikisaretadalet.gov.tr